Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

ĒFARĖ FSHIHET PAS MUNGESĖS SĖ FOTOS PĖR NGRITJEN E FLAMURIT NĖ 28 NĖNTOR 1912?
AMERIKĖ, PSE TĖ DUAN KAQ SHUMĖ SHQIPTARĖT
FLAMURI QĖ U NGRIT NĖ VLORĖ DHE KASTRIOTI I PESTĖ, ALEANDRO
22 NĖNTOR 1944, QYTETI I TIVARIT: ARRATISJA E BALLIT KOMBĖTAR NĖPĖR NJĖ DET TĖ MINUAR
PASARDHĖSIT NĖ ITALI TĖ SKĖNDERBEUT NĖ KRYE TĖ MBROJTJES SĖ PAVARĖSISĖ SĖ PORSASHPALLUR
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

22-23 mars


“Zëri i Greqisë”, 0ra 17.15 (lajm i parë)

Dy milionë shqiptarë midis të cilëve edhe mijëra vorioepirotë kanë shkuar të votojnë. Minoritetin e përfaqëson në zgjedhje “Bashkimi i të Drejtave për Njeriun”.
Protestoi komisioni parlamentar grek. Protestoi edhe për arrestimin e minoritarit Aristidhis. Protestoi edhe Ministria e Jashtme. Plagosur një minoritar, mungesa fletë votimesh në periferi të Gjirokastrës. Lexohet protesta e Micotaqisit. “Vorioepirotët” është fjala që ai përdor deri në fund të deklaratës së tij.

Thuhet se Sali Berisha do të fitojë.

Përfundoi sot Këshilli i Dytë e PASOK. Papandreu goditi Micotaqisin dhe Samaraqisin si shkaktarë të politikës së sotme. Ai tha se shumë shpejt do të bëhen zgjedhjet e përgjithshme. Qeverinë do ta marrë PASOK.

“Zëri i Amerikës”, ora 18.00

Partia Demokratike zotëron përkrahje të madhe, por edhe PS (ish PPSH) ka mbështetje në popull. Njerëzit më shumë shkojnë në radhë bukësh se në radhë votimesh. Priten 2/3 të votojnë.

TVSH, ora 8.30

Skënder Gjinushi tha: fituam, tani mbi shpatullat tona bie barra e rëndë e rindërtimit të Shqipërisë.

23 mars

Rai, ora 05.00

Thotë se PD fitoi me një shumicë absolute mbi PS. Iu dha fund regjimit të egër të Enver Hoxhës dhe PS doli nga hiri i PP-së.

Radio Rai, ora 8.31

Mbaroi nata e madhe e komunizmit. Dështim i partisë ish-komuniste.

24 mars

Rai, ora 9.00 dhe 10.00

Transmetohen fjalët e Sali Berishës se mbaroi nata e gjatë e komunizmit.

Version i printueshem
Faqja paraardhese

Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com