Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

TAKIM SHUMĖ I NGUTSHĖM ME KĖSHILLTARIN POLITIK TĖ AMBASADĖS GJERMANE
“KINI KUJDES NGA KY GAZETAR EDEPSĖS”, POR ITALIANI GOFFREDO PARISE SHKROI MIRĖ PĖR SHQIPĖRINĖ DHE ENVER HOXHĖN
SI U PĖRDOR MASAKRA E 4 SHKURTIT 1944 PĖR TĖ KRYER ATĖ TĖ GJYQIT SPECIAL NĖ PRILL 1945
19 MAJ 1999, ANA OKSA SHPALL SE PO ORGANIZON NĖ STADIUMIN E ROMĖS NJĖ KONCERT 24-ORĖSH PĖR KOSOVĖN
SHKĖLQIMI I EDI RAMĖS NĖ STUDION “PORTA A PORTA” TĖ BRUNO VESPĖS, 18 MAJ 1999
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

Të mirat e krizës ekonomike


Babush, mamush,

Këtu gjithçka mirë.

Sot, pas 3 javësh, dyqani u mbush me njerëz. Edhe pse ende nuk e kemi marë rrogën, është e çuditshme, kriza më ka bërë me humor të mirë.
Lexova dje në gazetë që studiuesit e Stanfordit kanë vëzhguar krizën
ekonomike duke thënë që kjo nuk është vetëm një tragjedi, por që mund të ketë
anë pozitive:

-prindërit, duke mos pasur shumë lekë, kalojnë më shumë kohë me fëmijët.
-fëmijët kalojnë më pak kohë me baby-sitterat.
-më pak incidente në rrugë, sepse nuk ka më lekë për benzinë.
-linjë më të dobët.
-trifishimi i shitjeve të qirinjve që kushtojnë më pak se korrenti,
romantiçizëm.
-ulje çmimesh në dyqan.

Unë, për të mos bllokuar ekonominë, u këshilloj të gjithëve të shpenzojnë...
sapo t’ju vijë rroga... Për vete do të blej qirinj e një batanije, siç duan ata të
Stanfordit...E do të pres me ankth provën e peshores se, nëse kriza na bën më të
dobët, më në fund mund të arrij të vesh pantallonat e blera para 3 vjetësh në
Portaporteze e që s’më mbyllen fare.

Ju dua shumë

Besi juaj

Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com