Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

TAKIM SHUMĖ I NGUTSHĖM ME KĖSHILLTARIN POLITIK TĖ AMBASADĖS GJERMANE
“KINI KUJDES NGA KY GAZETAR EDEPSĖS”, POR ITALIANI GOFFREDO PARISE SHKROI MIRĖ PĖR SHQIPĖRINĖ DHE ENVER HOXHĖN
SI U PĖRDOR MASAKRA E 4 SHKURTIT 1944 PĖR TĖ KRYER ATĖ TĖ GJYQIT SPECIAL NĖ PRILL 1945
19 MAJ 1999, ANA OKSA SHPALL SE PO ORGANIZON NĖ STADIUMIN E ROMĖS NJĖ KONCERT 24-ORĖSH PĖR KOSOVĖN
SHKĖLQIMI I EDI RAMĖS NĖ STUDION “PORTA A PORTA” TĖ BRUNO VESPĖS, 18 MAJ 1999
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

Ja engjelli im ne Rome, Stazione Termini, 2006
Foto: Ja engjelli im ne Rome, Stazione Termini, 2006
Kur lindi Besi, 5 tetor 1983

Ishim te pergatitur per djale. Keshtu, sipas grave me shume pervoje, i kishte shenjat barra e femijes se dyte. Vjehrrit, te paharruarit Skender Hysi, iu dha statusi i venies se emrit.Ai zgjodhi Besnik.
Duke lindur vajze automatikisht emri u be Besiana.
Kur lindi e vogela une isha kryeradaktor i gazetes Kushtrimi. Te gjithe miqte e koleget paten qene pergatitur per djale, keshtu qe kur ndodhi e kunderta, filluan te me ngacmonin.
Kur pashe se deri diten qe Bardha do te delte nga Materniteti humorin me ate qe me kishte ndodhur, pra per te dyten here kisha nje vajze, shume miq nuk po e pushonin, lashe menjehere zyren, shkova ne shtepi, ne anen tjeter te Beratit. Aty vesha kostumin e vetem qe kisha dhe duke shkuar ne Shtepine e Lindjes, parakalova neper qytet.
Po ashtu, me vajzen ne krahet e Bardhes,ndersa une mbaja nderresat e dy jeteve te mi te dashura, serish bera parakalimin neper qytet. E ku kishte me te lumtur se une, teksa beja ate sfide!
Kemi shkuar ne shtepi ne kembe, une i futur ne kostum, Bardha me engjellin e vogel ne duar.


Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com