Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

ĒLIRIMI I TIRANĖS I NĖPĖRGOJUAR NGA NJĖ TITIST DHE I NDERUAR PREJ NJĖ SOVJETIKU
SHPENDI TOPOLLAJ: RUGOVA DHE KADAREJA NĖ LIBRIN E YLLI POLOVINĖS
Ramadan Hoxha, njė ndėr publicistėt mė tė njohur tė shtypit lokal shqiptar
“RUGOVA & KADARE PĖRBALLĖ”
“RUGOVA & KADARE PĖRBALLĖ”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

jpeg
Foto: jpeg
“RUGOVA & KADARE PËRBALL˔


PASQYRA E LENDËS

Buzëqeshja e hutuar e Rugovës në krah të Sllobodan Millosheviçit, tetë ditë pas nisjes së bombardimeve të NATO-s (fq.7)
Deklaratat nga Parisi bëjnë lajm në Romë (fq.9)
Ismaïl Kadaré: \"Populli im po shfaroset\"
Nga Annette Levy-Willard (fq.10)
Drejt Beogradit, i hipur në një BMW të policisë (fq.12)
Ambasadori Leontiev Çuçi (fq.18)
14 prill (fq.20)
Në Romë vjen Bujar Bukoshi (fq.24)
29 prill (fq.30)
3 maj, telefonon Millosheviçi (fq.31)
Ismail Kadare në një intervistë në “La Repubblica” (fq.33)
Njëherësh në dy gazeta të mëdha (fq.35)
5 maj 1999, Ibrahim Rugova mbërrin në Romë (fq.36)
Ambasadori jugosllav në Romë, Miodrag Lekiç (fq.40)
Dy pilotët amerikanë që vdiqën 75 kilometra në verilindje të aeroportit të Rinasit (fq.42)
Shkrimtari serb David Albahari, i lindur në Pejë (fq.44)
“Një urë për në Beograd” (fq.47)
Gazetat greke me sulme kundër NATO-s (fq.48)
Edhe luftë kibernetike (fq.51)
Aeroplani B-2 Stealth, avioni spiun Hunter (fq.53)
Rugova në një takim me emisarin e Muhammer Gaddafit (fq.55)
Mbi treqind gazetarë në një konferencë shtypi (fq.57)
7 maj 1999, kosovari i vogël, i porsalindur në SHBA, merr emrin Amerikë (fq.62)
Takimi Ibrahim Rugova-Paskal Milo, përfundimin “no coment” (fq.64)
Vrasja e Fehmi Aganit (fq.65)
Kinezët shumë të zemëruar (fq.67)
Sulm i ri në Athinë (fq.71)
Mëngjes i 10 majit, Ibrahim Rugova u takua me Papën (fq.72)
“Jam një njeri paqeje, përpiquni të më kuptoni!\" (fq.74)
Tregon Don Vincenzo Paglia (fq.76)
Tre baza ushtarake turke do të nisin avionët kundër Sllobodan Millosheviçit (fq.78)
14 maj, disa zëra në Beograd thonë se... (fq.79)
I intervistuar sot në 15 maj nga gazeta e Shkollës së Gazetarisë Radiotelevizive të Universitetit të Peruxhës (fq.80)
Dy predha bazuka në rezidencën e ambasadorit gjerman Karl Heinz Kuhna në Athinë (fq.82)
Michael Jackson megakoncert për fëmijët kosovarë (fq.84)
Bombardimet e NATO-s kundër Federatës Jugosllave duhet të vazhdojnë (fq.85)
Një anije e dytë spiune ruse (fq.86)
Shkrimtari austriak Peter Handke (fq.89)
Ukraina jo solidare me Kosovën (fq.90)
Ibrahim Rugova në një vizitë në Maqedoni (fq.92)
Dekorata amerikane \"Zemra e Purpurt\" (fq.96)
30 maji është e diel (fq.97)
Gjermani, Rugova në hotel zinte gjashtë dhoma plus një suitë (fq.98)
Ismail Kadare në një intervistë në \"Il Messaggero\" (fq.99)
Shkrimtar kolos (fq.101)
Studentja e bukur kosovare dhe mbretëresha Geraldinë (fq.103)
1 qershor, Hashim Thaçi deklaron (fq.105)
Pasmesnatë e 1 qershorit (fq.108)
Kadare në dy intervista të reja, po ashtu në RadioRai edhe një mesazh i tij i përmbledhur (fq.109)
Debati në Sheshin Kampidolio (fq.111)
Kadare: \"Serbët nuk kanë të drejtë morale të administrojnë Kosovën\" (fq.115)
73 ditë dhe 73 net në luftë me NATO-n (fq.116)
Drejt kështjellës Ducale të Fiano Romanos (fq.119)
Ruajtja e jetës së Ismail Kadaresë dhe Ibrahim Rugovës (fq.120)
Kolos mëmëdhetar (fq.126)
Në \"Bota Shqiptare\" (fq.132)
\"Diferencimi\" që vrau Shpend Brezftohtin (fq.133)
Pena e tij e \"bombardoi\" gjatë 73 ditëve të pranverës së vitit 1999 regjimin e Beogradit po aq fuqishëm sa edhe NATO (fq.137)
5 qershor, mëngjes (fq.140)
Pse nuk u përfshi intervista e Ibrahim Rugovës në raportin për “Corriere della sera” (fq.141)
Me kryeministrin spanjoll Jose Maria Aznar (fq.144)
9 qershor, Ibrahim Rugova merr pjesë në Romë në mitingun përmbyllës elektoral të Partisë Demokratike të së Majtës për zgjedhjet në parlamentin evropian (fq.146)
Thaçi nuk kërkoi të takohej në Romë me Ibrahim Rugovën (fq.148)
Vuk Drashkoviç: “Serbia duhet të bëhet Amerika e Ballkanit” (fq.149)
Dhjetë politikanë kosovarë (fq.151)
24 qershor, fjalënajë (fq.153)
Ambasadori jugosllav: \"Është e pa vend të flasësh për pavarësi të Kosovës” (fq.154)
9 korrik, \"La Stampa\" boton sot një intervistë tjetër me Ibrahim Rugovën (fq.156)
24 korrik 1999, intervistë e Ismail Kadaresë dhënë Remzi Lanit dhe botuar në gazetën “Koha Jonë” (fq.162)
\"Rugova kthehu, Kosova ka nevojë për ty!\" (fq.170)
\"Nuk është e drejtë të më akuzojnë se nuk jam aktiv” (fq.171)
30 korrik 1999, Ibrahim Rugova me një avion special lë Romën dhe kthehet në Prishtinë (fq.173)
Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com