Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

”REPUBLIKA E SHTATË”
“AMBASADOR NË BALLKAN”
“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë
LOTËT E SORKADHES
“RINGJALLJA E SEJKOVE”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

.jpg
Foto: .jpg
NË BURG, 1996


© Copyright
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Asnjë
pjesë e këtij vëllimi nuk mund të riprodhohet,
memorizohet apo përcillet në ndonjë formë a
me ndonjë mjet elektronik, mekanik, me anë
të fotokopjes, në disk ose në mënyra të tjera,
përfshirë dhe kinemanë, radion, televizionin, pa
autorizimin me shkrim nga autori.

Libri është gratis.
Secili që e dëshiron për ta lexuar t’ia bëjë kërkesën autorit në adresën elektronike:
yllipolovina@gmail.com

Pasqyra e lëndës

Flet menjëherë Presidenti Berisha
Pesëdhjetë orë hetim i fshehtë
Unë si “keqbërës”
313-ta
Dorëzo shallin!
Një gllënjkë ujë!
O Zot na ndihmo!
Shpejt, shpejt, shpejt!
Nata e parë në qeli
Sporteli që hapet vazhdimisht
Për një tas plastmasi
Zenel Hanxhaku, Ardian Xhyheri
Një batanije e ngrohtë
Dy Hysenët
Në birucën 15
Të jesh vetëm një numër
Gjuha e qelive
Personazhi i realizmit socialist
Dënim ndërsa binte borë
Hermafroditi
“A di gjë për bombën?”
Spiunët e qelisë
Muho Asllani
Mos e vrisni “Sarajevën!”
Ramiz Alia
Rrapi Mino i kapur nga makthi mos e pushkatonin
Aranit Çela: “Të dhjefsha me gjithë shtetin tënd!”
Simon Stefani shkon drejt nevojtores si njeri i rëndësishëm NË BURG, 1996 Ylli Polovina 4

Fatos Nano, Martin Leka, Aleksandër Frangaj, Përparim Xhixha
Të fala nga Idajet Beqiri
Komandant, shurra!
Policë të mbarë
Policë të mbrapsht
Hysen Shahu
Numri 4 ose “Qelia e vdekjes”
Me miun tek koka
7 mars, ditëfesta e Mësuesit
Tek biruca 12
Një bionde dhe një brune
Qelia e kryeministrit Vilson Ahmeti
Oficeri special Nebi dhe i biri i tij i vogël
Revolverët me shkarkim elektrik
AOO3
Paqeruajtësi Malko Zaçe
Idajet Beqiri
Legjenda Hysen Shyti
Tortura
Mëngjesi i 12 marsit
Sërish bie borë
Vetëhapja e prangave
Vendimi i Trupit Gjykues
Nga kronikat e shtypit
Ora e nënës
Humor i zi shtetëror
Bashkëngjitur shkrimi i akuzuar

Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com