Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

”REPUBLIKA E SHTATË”
“AMBASADOR NË BALLKAN”
“LOTËT E SORKADHES”, botimi i dytë
LOTËT E SORKADHES
“RINGJALLJA E SEJKOVE”
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

.jpg
Foto: .jpg
MISIONI TRIMËROR I NJË GAZETARI


PERËNDIMOR, I CILI PËR HERË TË PARË NË MEDIAN BOTËRORE TAKOI USHTRINË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS.
VINTE NGA REVISTA GJEOPOLITIKE “LIMES” DHE QE VLONJAT.

PASQYRA E LËNDËS

Në Lion
Telefonata nga redaksia e revistës gjeopolitike “Limes”
“Përse në Vlorë?”
Luço Karaçolo
Misioni i ri: të nisej sa më shpejt për në Kosovë
Në ambasadën e ish-Jugosllavisë në rrugën Monti Parioli, numër 20
Shqipëria e Dytë
Drejt Prishtinës
Postblloku i parë
Republikë pacifiste
Albin Kurti
Ibrahim Rugova: “Shqipëria nuk shqetësohet për Kosovën”
Një sondazh befasues
Në Prizren
Kurth te monumenti i Car Dushanit
Gjashtëmbëdhjetë xhami si shkolla për fëmijët shqiptarë
Oficeri serb
Gjakova
Deçan
Për një ndërhyrje ushtarake të NATO-s
“Ballkania” e Adem Demaçit
Lumturia dhe Angjelina
Peja
Një çekpoint i çuditshëm
Hyrje në zonën e kontrolluar nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës
Ngrënie në një çanak
Ikja e ngutshme e djemve të shoqërimit
Plumba breshëri
I armatosuri që u shfaq befas
“Ne jemi UÇK-ja”
Vlonjat
Komandanti i Drenicës
Për Enver Hoxhën
Një masakër e re ka për të ndodhur
“Spiun nga Vraka”?
Çfarë do t’u tregonte lexuesve të “Limes”
Edhe njëherë tjetër Albin Kurti Tre vjet më vonë
“Do të vish me ne!”
Akuzohej si mafioz
Në burgun e sigurisë së lartë në Soliçano
Lirimi
Maqedoni, një trazim i ri i shqiptarëve në Ballkan

Libri èshtè 167 faqe, nè format elektronikm gratis. Kush deshiron mund te na beje kerkese ne yllipolovin@gmail.com
Version i printueshem
Faqja paraardhese

LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com