home Ylli Polovina
Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

ROMĖ, NĖNTOR 1977, SI PROMOVIMI I ANTOLOGJISĖ SĖ POEZISĖ SHQIPE U BĖ E NGJASHME ME NJĖ MBLEDHJE PARTIE MARKSISTE-LENINISTE
GOGOLI I “TĖRMETIT TĖ DURRĖSIT”
A MUND TĖ KETĖ NJĖ TĖRMET TĖ TRETĖ?
ĒFARĖ NDODHI NĖ 28 DHE 29 NĖNTOR 1945
PRILL 1944, QEVERIA E REXHEP MITROVICĖS KĖRKON NGA NAZIGJERMANĖT NJĖ FURNIZIM TĖ MADH USHTARAK PĖR TĖ LUFTUAR LĖVIZJEN NACIONAL-ĒLIRIMTARE
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

 
Une dhe shoqja ime e jetes

Albana

Besiana


  14.12.19: ROMË, NËNTOR 1977, SI PROMOVIMI I ANTOLOGJISË SË POEZISË SHQIPE U BË E NGJASHME ME NJË MBLEDHJE PARTIE MARKSISTE-LENINISTE


Pjesa e katërt e ciklit

(Botuar në “Illyria” në 13 dhjetor 2019)

Në shkrimin e herës së shkuar spikatëm faktin se në 23 mars 1977 kryetari i Komitetit për Marrëdhënie Kulturore dhe Miqësore me Botën e Jashtme, Javer Malo, në një informacion të hartuar në Tiranë për nomenklaturën e lartë të Partisë së Punës, pasi u thoshte se n...
»»»»

SHKRIME PER FIGURA TE SHQUARA
 
“AEROPORT LUFTARAK 1997” FLUTURIM ZBULIMI MBI FIER DHE VLORĖ, PROTESTUESIT I QĖLLOJNĖ MIG-ėt ME ARTILERI
Nasi Lera dhe mallkimi i Lidhjes sė Shkrimtarėve
Xhorxho Maria Kastriota Skanderbeg mbret!?Dy herė gėnjeshtėr
Qazim Mulleti, i persekutuari edhe me njė komedi
Skėnderbeu e mbrojti Evropėn, shqiptari Gjedik Pasha e sulmoi
Vojsava bijė ėshtė njė bllof, megjithatė Kastriotėt ekzistojnė

Shkrime te tjera .....


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com