Ylli Polovina in italiano
VENDLINDJA KU JETOJ DHE PUNOJ QYTETI I DY VAJZAVE TË MIA
PUBLICITIKË

BREVE STORIA DELL\'ALBANIA
“DEMOKRACI E KAPUR”
GJYMTIMI I HISTORISĖ SĖ LĖVIZJES KOMUNISTE SHQIPTARE
“QYTETI PRANĖ QIELLIT”
KOMUNIZMI SHQIPTAR DHE TELEVIZIONI ITALIAN RAI
Artikuj të tjerë .....kërkoni në këtë faqeS'AFËRMI
MIRËSEVINI

06.03.17 “AEROPORT LUFTARAK 1997” FLUTURIM ZBULIMI MBI FIER DHE VLORË, PROTESTUESIT I QËLLOJNË MIG-ët ME ARTILERI

29.01.12 Nasi Lera dhe mallkimi i Lidhjes së Shkrimtarëve

11.12.11 Xhorxho Maria Kastriota Skanderbeg mbret!?Dy herë gënjeshtër

15.11.11 Qazim Mulleti, i persekutuari edhe me një komedi

09.11.11 Skënderbeu e mbrojti Evropën, shqiptari Gjedik Pasha e sulmoi

19.07.11 Vojsava bijë është një bllof, megjithatë Kastriotët ekzistojnë

04.04.11 Njeriu që di sekretet e vizitës së Ramiz Alisë në Nju Jork

31.01.11 Lirim Deda, një fat shkrimtari mes Enver Hoxhës dhe Mehmet Shehut

28.11.10 Ismail Qemali,një shekull në sfond intrigash

03.10.10 Shkrimtarë emigrantë, por jo të ikur

20.09.10 Njëri prej antikomunistëve

09.09.10 Një albanolog që nuk e njihni

06.09.10 Nga Xhufi tek Berati, nga Berati tek Pëllumbi

29.08.10 Erdhe përsëri, o Jak?

26.05.10 Antonelo Biaxhini, një nga ata që na shkruan historinë

03.05.10 Jak Serreqi, të rilindësh 81 vjeç

26.10.09 Saimir Strati, patriotizëm shqiptar me mbretin e Pop-it

14.10.09 Misioni i lartë i Gëzim Hajdarit

15.09.09 Lucia Nadin, njeriu i çmuar i Shqipërisë në Venecia

27.08.09 Arshi Pipa, Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu

29.06.09 Çmimi Kadare, a mos ishte mesazh?

09.06.09 Hebreu dhe shqiptari Zino Matathia

11.05.09 Nga italiani De Matteis tek Ramiz Alia

09.02.09 Njeriu i veriut për rrugën e jugut

17.12.08 Çfarë ka shtylla kombi i shqiptarëve, i gjen tek “Illyria”

04.12.08 Flamur kombëtar e lotë malli në Trieste

14.11.08 Një miqësi e përjetshme mes Qemal Ataturkut dhe shqiptarit Rushan Bej Iliris

25.09.08 Ismail Qemali dhe një Ismail tjetër

15.09.08 Kadare, jo deri këtu!

08.09.08 Ahmet Krasniqi, dhjetë vite larg dhe afër

24.05.08 Atje ku nisi dhe mbaroi një shtator i zi (Azem Hajdari, Ahmet Krasniqi)

12.03.08 Pashë një hero ballist, Daut Gumeni

10.01.08 Jepni për Fan Nolin!

21.11.07 Sejfulla Malëshova, sa i pafat!

30.10.07 Pse një dërgatë e Ministrisë së Jashtme shkoi në Berat, Qyprillinjtë

26.09.07 Kristo Frasheri “përmbys” historinë

14.05.07 Massimo Ranieri: Perdonami, Sherif Merdani!

10.05.07 Sekreti i madh i bashkepunimit te nje ballisti me komunistet

08.05.07 Perse edhe njehere tjeter per Panajoti Koliomihalis?

07.05.07 Kryeredaktori i “Republika“ dhe Kasem Trebeshina

06.05.07 Poeti Gezim Hajdari ne Ruanda

04.05.07 Me puth patriarkun e shqiptarizmes, Ramadan Sokolin!

03.05.07 Vjeshte ne Tirane, por jo tek Hamit Beqja

01.12.06 Ka elite, s’ka elite

07.11.06 Agolli-Kadare, çifti qe nuk u nda kurre

02.09.06 Shkelqimi dhe mosrenia e Kristo Frasherit

16.07.06 Arbnori Pjeter

09.05.06 Tkurrja e Nene Terezes

24.01.06 Rugova qe diti te hyje ne histori

18.01.06 Vullneti politik para Akademise se Shkencave

05.09.05 Shqiptaret e medhenj Agolli-Kadare

14.08.05 Pushteti i Teto Ollges

11.06.05 Udhetimi neper Itali i Komisarit Memo

06.11.04 Latinisti i madh Pashko Gjeçi dhe dishepulli i tij Shpetim Çuçka

03.10.04 Partizani i perjetshem Dritero Agolli

07.06.04 Ismail Kadare ne Rome

20.09.03 Zgjedhjet harrojne Nene Terezen

29.05.03 Bumerangu Lubonja

17.03.03 Udhetimi i trete i Mimma Aloisit: Dritero Agolli

12.03.03 Grusht me dorashka keshilltaresh

28.02.03 Shpirti rilindas perballe politikes

04.02.03 Qytetari i botes


LIBRAT

Libra të tjerë .....

LIBRI I FUNDIT
Image Title Here
LIBRA TË TJERË
Kontakt: ylli@yllipolovina.com © 2007-2017 yllipolovina.com Webmaster: taulant@topciu.com